streda 12. januára 2011

Google hľadá mladých Einsteinov

Google dnes oznámil na svojom oficiálnom blogu, že v spolupráci s organizáciami ako CERN, National Geographic, Scientific American a firmy LEGO organizuje súťaž pre talentované deti, ktoré radi experimentujú a vytvárajú zaujímavé riešenia.

V súťaži sa môžu zúčastniť tímy (od jednotlivcov do 3 detí) z celého sveta a deti od 13 do 18 rokov. Všetky tímy musia vytvoriť projektové stránky pomocou služby Google Web Sites, naplánovať projekt, vykonať experiment a spísať výsledky. Toto všetko zhrnúť v dvojminútovom videu alebo 20-stránkovej prezentácií. Všetko v angličtine, ale môžu si pomôcť nástrojom Google Translate.

Môžu sa inšpirovať ukážkovým projektom.

Konkurencia bude vysoká ale ceny pre víťazov za to stoja. Od 10 dňového výletu na Galapágy v sprievode s expedíciou National Geographic, $50 000 študijného štipendia od spoločnosti Google, až po expedíciu do CERNu a veľa ďalších cien.

Viac na stránkach projektu:

Uzávierka projektov je: 4. apríla 2011

Tímy ktoré sa do súťaže prihlásia zo Slovenska alebo Čiech sa na nás môžu obrátiť s otázkami ohladne tvorby web stránok v službe Google Web Sites a ďalších Google technológií.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára