utorok 23. novembra 2010

Predstavujeme Google Apps Marketplace aplikácie: Manymoon

Od dnešného týždňa začíname predstavovať jednotlivé aplikácie z Google Apps Marketplace, ktoré rozširujú funkcionalitu Google Apps a poskytujú tak ďalšiu funkcionalitu pre užívateľov.
Začneme s aplikáciou Manymoon, ktorá slúži na evidenciu projektov a sledovanie úloh.

Naše postrehy:
Aplikáciu Manymoon používame už niekoľko mesiacov. Oceňujeme jej jednoduchosť používania a skvelú integráciu s Google službami, najmä možnosť vytvárať a pridelovať úlohy priamo z Gmailu. Najslabším článkom je určite rozhranie aplikácie, ktoré je neprehľadné a užívateľ sa v ňom ľahko stratí, naviac ak táto aplikácia je len v angličtine.

Výhody:
+ možnosť jednoducho delegovať úlohy na jednotlivých užívateľov v Google Apps
+ automatická notifikácia na email
+ možnosť sledovať stav úlohy a jej dokončenie
+ pravidelný denným email s úlohami
+ integrácia s Gmail schránkou a možnosť vytvoriť úlohu priamo z Gmailu
+ integrácia s Google Dokumentami i Google Kalendárom - k jednotlivým úlohám môžete pridať Google Dokument alebo vytvoriť rovno udalosť v Google Kalendári
+ je poskytovaná úplne zadarmo

Nevýhody:
- za najväčšiu nevýhodu považujeme neprehľadné rozhranie a navigáciu v rámci aplikácie

Naše hodnotenie: 8/10

Záver:
Aplikácia Manymoon určite stojí za vyskúšanie, hlavne ak je poskytovaná úplne zadarmo. Ak spolupracujete vo väčšom tíme, uľahčí vám Manymoon delegovanie a správu úloh. Kľúčovým prvkom je však správne používanie aplikácie užívateľmi.

Za najlepšiu funkciu sme jednoznačne určili jednoduchý a pravidelný email s dennými úlohami, ktorý pripomenie užívateľom čo majú vykonať.

Pre naše interné potreby sme si takúto funkcionalitu vytvorili - jednoduchú aplikáciu ktorá pravidelne ráno pošle zoznam úloh zapísaných v Google tabuľke na email konkrétneho užívateľa. Je to jednoduché náhrada, ktorá upozorní každý deň užívateľa a umožňuje taktiež delegovať úlohy pre jednotlivých užívateľov, naviac sa dá jednoducho prispôsobiť našim interným potrebám.

Vaše postrehy:
Ak používate aplikáciu Manymoon, uvítame vaše postrehy a nápady v diskusií.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára