štvrtok 16. septembra 2010

5 tipov ako používať Prioritnú poštu v Gmaili

Je to už viac ako týždeň, čo pribudla v Gmaili Prioritná pošta. Prioritná pošta vám pomôže určiť ktoré správy sú pre vás dôležité.

Ak ste si Prioritnú poštu aktivovali, tu je 5 tipov ako vylepšiť správanie Prioritnej pošty.

1. Nastavte si vaše sekcie

Defaultne má Prioritná pošta tri sekcie - Dôležité a neprečítané, Označené hviezdičkou a Ostatné správy. Ale to neznamená, že si nemôžete tieto sekcie upraviť. Môžete si pridať sekciu ktorá zobrazí správy s danou menovkou (napríklad Dôležité alebo Faktúry).
Obsah jednotlivých sekcií si môžete nastaviť v Nastavenia -> Prioritná pošta. Pre zobrazovanie správ označených konkrétnou menovkou zvoľte sekciu,Viac možností a vyberte menovku.


Obsah jednotlivých sekcií môžete meniť i priamo z Prioritnej pošty.

2. Trénujte systém rozpoznávania

V prípade že Gmail neoznačí dôležitú správu, alebo naopak označí za dôležitú správu ktorá pre vás nie je podstatná, môžete mu pomôcť lepšie kategorizovať vašu poštu v budúcnosti. Označte správu alebo viacero správ a z menu ich označte buď ako dôležité alebo nedôležité.

Pre tých, ktorí nemôžu žiť bez klávesových skratiek v Gmaili, môžu použiť skratky "+" a "-" pre nastavenie priority správ.

3. Nezabudnite na odfiltrovanú poštu

Stalo sa vám, že ste márne hľadali poštu a nakoniec ste zistili že vám ju automaticky filter archivuje a nezobrazuje v doručenej pošte?

Prioritná pošta dokáže prepísať filtre a zobraziť i správy, ktoré sú odfiltrované, ak ich označí ako dôležité. Stačí ak si nastavíte možnosť Prepísať filtre v Nastavenia -> Prioritná pošta.


4. Použite filtre aby ste zaručili, že pošta bude vždy označená ako dôležitá

Ak dostávate často správy od určitých príjemcov a chcete zaručiť aby všetky správy od daných príjemcov boli vždy označené v Prioritnej pošte ako dôležité, vytvorte si filer a nastavte možnosť Vždy označiť ako dôležité.

5. Archivujte nepodstatné správy jedným klikom

Zbavte sa nepodstatných správ z vášho inboxu jednoduho a rýchlo. V sekcií Ostatné správy je možnosť hromadne archivovať všetky správy v tejto sekcií.

Poznámka, pri archivácií sa pošta nevymaže, len nebude viditeľná v doručenej pošte. Túto poštu môžete stále prehľadávať a je dostupná v váložke Všetky správy.Voľne preložené z:

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára