streda 9. júna 2010

Bezpečnosť na prvom mieste: Chránime vaše dáta s Google Apps

Pre väčšinu firiem, snažiacich sa ochrániť pred novými bezpečnostnými hrozbami, vyzerá každý deň ako snaha o uchopenie piesku do hrsti. Nezáleží na tom, ako ťažko sa snažíte stlačiť ruku, stále sa podarí prekĺznuť niektorým zrniečkam cez prsty. IT oddelenia vo firmách často neúspešne čelia týmto bezpečnostným výzvam pretože sa musia sústrediť i na ďalšie podporné systémy pre riadenie firmy. Ako tisíce firiem každý deň zisťujú, môžu sa plne spolahnúť na technickú odbornosť Google, ktorá im pomôže lepšie spravovať ich bezpečnostné potreby, keď adoptujú výhody cloud computingu a využijú služieb Google Apps.

Prvoradým faktorom pri ukladaní informácií do
oblaku (cloudu) je 100% dôvera v poskytovateľa služby, a bezpečnostné postupy, ktoré implementuje na ochranu dát. V dnešnom ultra-prepojenom, internetovom svete, pochopenie toho, ako budú dáta chránené, je v konečnom dôsledku oveľa zmysluplnejšie, ako vedieť, že dáta sú fyzicky umiestnené v jednom alebo inom dátovom centre.


Ako ďalší krok smerom k väčšej transparentnosti, spoločnosť Google publikovala Google Apps security white paper, ktorý pomôže zákazníkom dozvedieť sa viac o bezpečnostných postupoch, praktikách, a technológiach, ktoré podporujú Google Apps. Vždy zlepšujeme a rozvíjame bezpečnosť našich systémov, a pracujeme každý deň, aby sme pomáhali ochrane pred novými hrozbami.

Google Apps sú postavené na modeli cloud computing a na robustnej infraštrukúre, ktorá prináša bezpečnosť a spolahlivosť pre vaše dáta a poskytuje radu ďalších výhod:


• Naše dátové centrá sú chránené modernými fyzickými bezpečnostnými kontrolami, a prístup k informáciám, je sledovaný na niekoľkých úrovniach.
• Ukladáme údaje o zákazníkoch vo fragmentoch na viacerých serveroch a cez viaceré dátové centrá aby sme zvýšili spoľahlivosť a zabezpečili väčšiu bezpečnosť, ktorú nemožno dosiahnuť ak sú dáta uložené len na jednom mieste. Ak sú fragmenty informácií uložené na viacerých miestach, šanca, že prípadné fyzické alebo počítačové napadnutie by mohlo viesť k strate významných informácií je značne znížená.
• Správcovia môžu nastaviť detailný prístup kontroly k dokumentom, kalendárom a ďalším typom informácií bežne uložených v cloude.
• Včasné monitorovanie operácií vo veľkom merítku na celom webe pomáha včasne detekovať útok a pripraviť zodpovedajúcu obrannú stratégiu a kroky k jeho rýchlej eliminácií.
• Automatická replikácia dát naprieč viacerými dátovými centrami a fyzickými lokalitami zvyšuje dostupnosť služieb a obnovenie po zrútení.
• Zamestnávame špičkových expertov na bezpečnosť, ktorí sa denno denne venujú ochrane údajov uložených na našich serveroch a zaisťujú aby vaše dáta boli bezpečne a spolahlivo uložené.


Zatiaľ čo vy sa môžete plne sústrediť na vaše obchodné aktivity a spokojne spávať.


Voľne preložené z:

http://googleenterprise.blogspot.com/2010/06/security-first-protecting-your-data_04.html

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára