nedeľa 22. novembra 2009

Cloud Computing Conference a Google Developer Day

Praha sa už stáva pomaly centrom IT diania v Stredej Európe. Začiatkom novembra sa tam konali dve zaujímavé akcie, na ktorých sme nemohli chýbať.

Prvá z nich bola Cloud Computing Conference organizovaná spoločnosťou ExpoNet v príjemnom prostredí kongresového centra U Hájků.

Innova Apps sa prezentovala nielen svojou účasťou ale mali sme i úvodnú prezentáciu zameranú na porovnanie nákladov pri použití vlastnej infraštruktúry, typicky postavenej na platforme Microsoft Exchange, v porovnaní s riešením postaveným na platforme Google Apps.

Ako už z názvu prezentácie vyplýva, skutočne, s Google Apps a modelom softvér ako služba môžete získať viac muziky za menej peňazí.

Detaily a zaujímavé čisla nájdete v prezentácií.

Posun od Microsoft Exchange ku Google Apps

Ďalšou skvelou akciou bol Google Developer Day, ktorý sa konal ako jediný tohto roku v Európe.

Google priniesol radu špičkových odborníkov z dielní Googlu a celý event sa točil okolo cloud computingu, Google App Engine a samozrejme i Google Apps a ďalších Google technológíi.
Celá akcia bola skvele pripravená a zorganizovaná. Záverečný banket s vynikajúcim českým pivom a moravským vínom nakoniec dali iba skvelú bodku za Prahou a jej čarovnou atmosférou.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára