piatok 10. júla 2009

Google Apps už nie je beta

Asi ste si všimli, že väčšina Google služieb používalo v mene prívlastok beta, t.j prívlastok nedokončeného produktu ktorý je stále v testovacej fáze. Napríklad Gmail mal túto visačku viac ako päť rokov. Určite to veľa ľudí mýlilo a navodzovalo dojem, že daný produkt alebo služba nie je dostatočne vyzrelá na nasadenie v najkritickejších podnikových oblastiach.

Od nasadenia Google Apps pred dvoma rokmi mali všetky služby označenie beta. Keďže ubehlo už veľa času a momentálne využíva služieb Google Apps vyše 1.75 milióna spoločností po celom svete vrátane Google, tieto služby už boli overené časom a miliónmi užívateľov a preto nastal čas na odstránenie tejto 'teenagerskej' visačky.

Služby Gmail, Google Kalendár, Google Dokumenty a Google Talk dospeli a od 7. júla už nie sú označované ako beta. Postupne budú nahradené stávajúce logá týchto služieb.

Aký to má dopad? V prvom rade by to malo napomôcť lepšej adopcii Google Apps na poli enterprise nasadenia vo veľkých podnikoch a získať ďalšiu hviezdičku v spolahlivosti ponúkaných služieb.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára