sobota 20. júna 2009

Možnosti synchronizácie v Google Apps

V posledných rokoch používa čoraz viac ľudí mobilné zariadenia ako SmartPhony, či PDA. Dobrá správa je, že Google Apps priamo podporujú mobilné zariadenia. Google Apps v Premier Edition priamo podporujú Microsoft Exchange ActiveSync protokol. Čo to znamená?

V prvom rade si môžete pohodlne synchronizovať Vaše kontakty a udalosti medzi Vaším mobilným zariadením a Google Apps aplikáciami ako kalendár, či kontakty.

Jediné, čo potrebujete, je mať mobilné zariadenie, ktoré podporuje ActiveSync. Všetky telefóny bežiace na Windows Mobile podporujú tento protokol. Návod pre nastavenie Windows Mobile zaraidení nájdete tu:

Takže udalosť, ktorú pridáte do Google kalendára si môžete zosynchronizovať do mobilnho zariadenia a naopak. Podobne je to s kontaktami, vždy ich budete mať po ruke.

Naviac, Google Apps podpora pre ActiveSync umožňuje zdielať udalosti a kontakty i medzi Microsoft Outlookom a Google Apps. Takže môžete naďalej používať Microsoft Outlook na písanie emailov, či plánovanie udalostí, všetko sa zosynchronizuje i s Google Apps odkial k tomu budú mať prístup Vaši kolegovia. Super, nie?

Synchronizácia s Google Apps je možná len v Premier Edition, nie je dostupná v Standard Edition.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára